
Podstawy recyklingowe pod znaki drogowe są wytrzymałe, dzięki czemu stanowią dobrą alternatywę dla betonowych obciążeń i worków z piaskiem. Wyposażone są w uchwyty, dlatego można je łatwo przetransportować i rozstawić. Sprawdź, dlaczego warto je wykorzystać w sytuacjach awaryjnych, a także przy tymczasowych robotach drogowych.
Zastosowanie podstaw recyklingowych pod znaki drogowe
Przydają się nie tylko w branży drogowej, lecz także budowlanej i motoryzacyjnej. Stosuje się je do odgrodzenia prac naprawczych lub niebezpiecznych miejsc. Ponadto sprawdzą się jako stabilizatory do konstrukcji wsporczych. Podstawy z gumy recyklingowej są odporne na uszkodzenia mechaniczne i działanie warunków atmosferycznych.
Tam, gdzie przeprowadza się roboty drogowe wymagające tymczasowej zmiany organizacji ruchu, podstawy z gumy recyklingowej są także bardzo przydatne. Umożliwiają zamocowanie słupków i znaków, a także tablic kierujących U-21. Oprócz tego stabilizują ograniczniki skrajni, barierki, oświetlenie i płoty tymczasowe. Podstawy gumowe pod znaki drogowe zapobiegają przesuwaniu i przewracaniu się urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Zasady ustawienia znaków drogowych
Prawidłowe oznakowanie drogi należy do obowiązków zarządcy, a nie Głównego Inspektora Transportu Drogowego. Drogowe znaki pionowe ustawia się po prawej stronie jezdni lub nad nią. Dotyczy to wszystkich pasów ruchu. Należy jednak zaznaczyć, że w uzasadnionych przypadkach mogą się znaleźć po lewej stronie drogi. Z punktu widzenia kierowcy ważniejsze jest zachowanie odpowiednich odstępów między znakami drogowymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami minimalne odległości wynoszą:
- 20m na drodze o dopuszczalnej prędkości powyżej 60 km/h,
- 50m na drodze o dopuszczalnej prędkości powyżej 100 km/h,
- 10m na pozostałych drogach.
Zachowanie odpowiednich odstępów jest ważne, ale trzeba również zadbać o to, żeby drogowe znaki pozostawały na swoim miejscu, także w czasie ulewy, burzy, czy wichury. Z pomocą przychodzą podstawy recyklingowe pod znaki drogowe.
Jaka jest minimalna wysokość znaków drogowych?
- W terenie zabudowanym wynosi przynajmniej 2m (lub 2,20m, jeśli znak ustawimy na chodniku).
- Poza obszarem zabudowanym minimalna wysokość to 2m lub 1,5m – w przypadku kilku znaków umieszczonych na jednej podstawie, w miejscach, w których obowiązuje zakaz ruchu pieszego.
Wspomniane zasady dotyczą znaków kategorii A, B, C, D, F i G. Istnieje jednak kilka wyjątków – znak F-11 ustawia się na wysokości 5m, natomiast F-14 – na 0,5m.
Podstawy recyklingowe pod znaki drogowe – kluczowe zalety
Podstawy recyklingowe pod znaki drogowe mają kilka otworów technologicznych o różnych średnicach, co zdecydowanie ułatwia montaż konstrukcji. Produkty są nie tylko trwałe, lecz także wpisują się w trendy ekologiczne. Podstawa recyklingowa pozwala ustawić tablicę informacyjną w dowolnym miejscu. Korzystają z niej zarówno firmy naprawiające nawierzchnie dróg, jak i zarządcy arterii komunikacyjnych miasta.
Podstawy recyklingowe pod znaki na drodze wytrzymują duże obciążenie. Dzięki temu nic im się nie stanie, jeśli najedzie na nie ciężarówka lub maszyna budowlana. Produkty można ustawiać jeden na drugim, co znacznie ułatwia ich składowanie.