Balustrada nierdzewna ażurowa – to warto wiedzieć!

Balustrady nierdzewne chętnie wybierają inwestorzy i budowlańcy. Nie powinno to zresztą dziwić. Balustrady stalowe nierdzewne są trwałe i wytrzymałe, a przy tym bardzo solidne i opłacalne. O eleganckim wyglądzie stalowej balustrady nie trzeba chyba wspominać. To dlatego widzimy je nie tylko w budownictwie jednorodzinnym, ale i apartamentowcach, sklepach, biurach i zakładach produkcyjnych. Obecnie jedną z bardzo popularnych balustrad stalowych jest balustrada nierdzewna ażurowa. Jak wygląda i dlaczego jest tak popularna?

Balustrada nierdzewna ażurowa tylko dobrej jakości – to się opłaca

Balustrada nierdzewna ażurowa posłuży nam przez lata i będzie cieszyć oko zarówno w domu, jak i na balkonie. Jest jednak jeden warunek – zanim wybierzemy idealną stalową balustradę nierdzewną ażurową, upewnijmy się o jej dobrej jakości. O ile bowiem balustrada nierdzewna ażurowa jest w pełni wytrzymała, o tyle balustrada stalowa już nie ma takich właściwości. Dlaczego to takie ważne?

Stal nierdzewna powstaje podczas obróbki mechanicznej stali. To właśnie wtedy nabiera swoich właściwości. Dzięki obróbce stali balustrada nierdzewna ażurowa jest tak trwała i odporna na zarysowania i rdzę. Nie niszczy się tak szybko jak metal i przez cały czas odznacza się eleganckim wyglądem. Niestety nie można tego powiedzieć o balustradzie wykonanej ze zwykłej stali. Ta bardzo szybko rdzewieje, łatwo ją uszkodzić i zarysować. Poza tym metal szybko pokrywa się nieestetycznym nalotem. Musimy go odnawiać i zabezpieczać przed wilgocią. A to, jak wiemy, podnosi koszty utrzymania barierki. Jeżeli zatem nadal zastanawiasz się nad wyborem balustrady nierdzewnej, sprawdź wcześniej, czy wybierasz balustradę ażurową dobrej jakości.

Balustrada nierdzewna ażurowa schodowa do domu i biura

Balustrada nierdzewna ażurowa schodowa dobrze wygląda w nowoczesnych domach, ale często montowana jest też w biurach i sklepach. Widoczna jest zwłaszcza w dużych galeriach handlowych i biurowcach, a także apartamentowcach. Taka częstotliwość nie dziwi. Balustrada ze stali nierdzewnej to jedno z nowocześniejszych rozwiązań architektonicznych. Do jakich schodów pasuje balustrada nierdzewna ażurowa?

Balustrada nierdzewna ażurowa świetnie wygląda przy stalowych schodach dywanowych. Dobrze współgra z nowoczesną konstrukcją schodów podwieszanych w ścianie, a jednocześnie zdobi pomieszczenie. Wycinane laserowo elementy balustrady tworzą ciekawą mozaikę, która efektownie wygląda zwłaszcza na ścianie w kontrastowym kolorze. Jeżeli zatem schody pomalujesz na biało, możesz balustradę nierdzewną ażurową pomalować na ten sam kolor, a ścianę na ciemny szary lub czarny. To dodatkowo potęguje widowiskowość klatki schodowej. Nie jesteś przekonany do takich radykalnych zmian we wnętrzu? Wypróbuj rozwiązanie charakterystyczne dla stylu japandi. We wspomnianym stylu schody i balustrada stalowa są wtopione w otoczenie i zazwyczaj maluje się je na pastelowe kolory, podobnie jak ściany i wyposażenie pomieszczenia.  

Balustrada nierdzewna ażurowa wycinana laserowo

Balustrada ze stali nierdzewnej ażurowa jest bardzo efektowna. Swoją wyjątkowość zawdzięcza obróbce mechanicznej stali. Stal jako tworzywo bardzo plastyczne może być formowana i można z niej np. formować dowolne kształty. Podczas obróbki mechanicznej balustrada nierdzewna może przybrać kształt ornamentów, wzorów geometrycznych czy kwiatowych. Pamiętajmy jednak, że balustrada z nierdzewki będzie nam służyła prawidłowo, tylko jeśli wykona ją fachowiec z dobrej jakości materiału. Jeśli decydujesz się na kupienie balustrady schodowej tego typu, sprawdź wcześniej, czy firma produkująca balustrady jest polecana i sprawdzona.

Profesjonalne wykonanie stalowej balustrady nierdzewnej jest bardzo ważne. Dlaczego? Jeśli kupisz balustradę nierdzewną ażurową dobrej jakości, będziesz mieć pewność, że przetrwa lata. Dzięki temu balustrada tego typu uniknie losu swojej żelaznej siostry. Balustrada ażurowa przy schodach powinna mieć grubość 8 mm. Możemy ją pomalować na dowolny kolor, ale też wyposażyć w dodatkowe zdobienia, np. szklane wstawki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − dziewięć =